پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

همان طور که می دانید، وردپرس (WordPress) یکی از مشهورترین و پرکاربردترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) می باشد که می توان از آن به عنوان وبلاگ های ساده استفاده نموده ویا میتوان وب سایت های حرفه ای با اهداف مختلف راه اندازی نمود.

امروزه طراحان وب بیشتر از پیش تمایل به استفاده از ابزارهای از پیش طراحی شده و یا قالب های آماده را دارند. برخی از ابزار های مورد استفاده وردپرس رایگان بوده و برخی دیگر با پرداخت هزینه همراه می باشند. در واقع تعداد کسانی که برای اهداف خاصی، قالب های (Themes) خاصی ایجاد می کنند، انگشت شمار می باشند.

با توجه به استفاده روزافزون از قالب ها (Themes) و افزونه های (Addons) از پیش طراحی شده، امکان مخفی شدن کدهای آلوده، backdoor ها ، حفره های امنیتی (loopholes) و در نتیجه ی آن هک شدن سایت شما دور از انتظار نمی باشد.همچنین گاهی اوقات نیز پیوندهایی (backlinks) به آدرس های مورد نظر هکر ها در لابه لای کدهای اصلی سایت قرار داده می شود؛ این در حالی است که کاربران عادی ممکن است هیچ گاه از وجود چنین کدهای مخربی در سایت باخبر نشوند.

لذا با توجه به این که هکرها همواره درصدد یافتن راه های نفوذ به سایت های مختلف هستند، وب سایت شما اکیدا نیاز به ایحاد دیوارهای امنیتی در مقابل چنین حملاتی داشته و می بایست نسبت به ایمن نمودن هر چه بیشتر سایت خود اقدام نمایید.

با توجه به موارد بالا و نیاز مبرم به ایمن نمودن سایت ها، استفاده از پلاگین های امنیتی از حیاتی ترین نیاز های هر وب سایت وردپرس می باشد؛ لذا در اینجا بر آن شدیم که به معرفی اجمالی بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس می پردازیم.

 

برخی از مشهور ترین و قدرتمند ترین پلاگین های امنیتی وردپرس به شرح زیر می باشند:

1- پلاگین TAC یا Theme Authenticity Checker

پلاگین TAC پلاگین امنیتی وردپرس بوده و که جهت اسکن نمودن فایل های اصلی قالب (Theme) وردپرس بکار رفته و کلیه کد های مخرب موجود در قالب های نصب شده روی وردپرس را مشخص می نماید. این کدهای مخرب شامل لینک های پایین صفحات وب و کدهای Base644 باشند.

پس از شناسایی کدهای مخرب، نام قالب و مسیر فایل مربوطه بهمراه شماره خط کد مخرب و قسمتی از آن نمایش داده می شود که براحتی می توان آن را آنالیز و حذف نمود.

جهت دانلود پلاگین امنیتی TAC کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

2- پلاگین Exploit Scanner

پلاگین امنیتی Exploit Scanner جهت اسکن نمودن کلیه فایل ها و دیتابیس سایت مورد استفاده قرار میگیرد و قادر است هر چیزی مشکوکی را روی سایت شما شناسایی نموده و نمایش دهد.

هنگام استفاده از پلاگین Exploit Scanner توجه نمایید که این پلاگین امنیتی وردپرس، از حمله هکر ها به سایت شما جلوگیری نمی کند؛ همچنین فایل های مخرب را نیز حذف نمی نماید بلکه تنها به مدیر سایت جهت شناسایی و تشخیص فایل های آلوده کمک می کند و سپس ادمین می بایست نسبت به حذف فایل های آلوده به صورت دستی اقدام نماید.

جهت دانلود پلاگین امنیتی Exploit Scanner کلیک نمایید.
پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

3- پلاگین Sucuri Security

پلاگین Sucuri یکی از مشهورترین پلاگین های امنیتی وردپرس جهت اسکن بدافزار ها (Maleware) می باشد. مهمترین ویژگی های پلاگین Sucuri،مانیتور نمودن کلیه فایل های آپلود شده در وردپرس، مانیتورینگ بلک لیست ها (Blacklsts) ،هشدارهای امنیتی و غیره می باشد.

حتی شما می توانید از نسخه رایگان و دسترسی از راه دور (remote malware scanning) پلاگین امنیتی Sucuri جهت اسکن بدفزارها یعنی Sucuri SiteCheck Scanner نیز استفاده نمایید.

همچنین این پلاگین شامل افزونه ی فایروال (Firewall) قدرتمندی نیز می باشد که با تهیه و استفاده از آن می توانید سایت خود را در مقابل حملات هکر ها ایمن تر نمایید.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Sucuri Security کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

4- پلاگین Anti-Malware

پلاگین امنیتی Anti-Malware قادر است ویروس ها، تهدیدها (threats) و سایر فعالیت های مخرب را روی سایت های وردپرس شناسایی نموده وآن ها را حذف نماید.

از جمله برخی از قابلیت های مهم آن، امکان سفارشی سازی اسکن، اسکن کامل سایت، اسکن سریع، حذف خودکار تهدید های امنیتی روی سایت وردپرس و غیره می باشد. امکان تهیه نسخه رایگان پلاگین Anti-Malware از gotmls می باشد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Anti-Malware کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

5- پلاگین WP Antivirus Site Protection

پلاگین WP Antivirus Site Protection از دیگر پلاگین های امنیتی جهت اسکن قالب های وردپرس و تمامی فایل های آپلود شده روی سایت می باشد.

مهمترین قابلیت این پلاگین، امکان اسکن تک تک فایل های آپلود شده، آپدیت نمودن مرتب دیتابیس های ویروسی، حذف کلیه بدافزارها، ارسال هشدارها وپیغام های امنیتی توسط ایمیل و غیره می باشد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی WP Antivirus Site Protection کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

6- پلاگین AntiVirus for WordPress

پلاگین AntiVirus for WordPress یکی از پلاگین های محافظتی وردپرس بسیار راحت و ساده می باشد و برای اسکن نمودن قالب های نصب شده وردپرس و یافتن کدهای مخرب مناسب می باشد.

با استفاده از این پلاگین، در پنل ادمین وردپرس هشدارهای مربوط به کدهای مخرب نمایش داده می شوند. همچنین پلاگین AntiVirus for WordPress بصورت روزانه قالب ها را اسکن نموده و در صورت یافتن موارد مشکوک آن را به ادمین سایت، ایمیل خواهد کرد. همچنین امکان قرار دادن سایت شما را در لیست whitelist ها نیز فراهم می نماید.

جهت دریافت پلاگین امنیتی AntiVirus for WordPress کلیک نمایید.
پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

7- پلاگین Quttera Web Malware Scanner

پلاگین امنیتی Quttera Web Malware Scanner جهت اسکن وب سایت در مقابل حملات تزریق کدهای مخرب (malicious code injection)، ویروس ها، کرم ها (worms)، بدافزارها (malware)، تروجان ها (Trojan horses) و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین پلاگین Quttera Web Malware Scanner ویژگی های خوبی نظیر موارد زیر را نیز در اختیار ادمین سایت قرار می دهد:

  • اسکن و شناسایی بدافزار های (malware) ناشناخته
  • وضعیت بلک لیست ها (blacklist)
  • شامل موتورهای اسکن با هوش مصنوعی (artificial intelligence)
  • شناسایی لینک های خارجی (external links)
  • و غیره

نسخه رایگان این پلاگین نیز عرضه شده است. جهت دریافت پلاگین امنیتی Quttera Web Malware Scanner کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

8- پلاگین Wordfence

از دیگر پلاگین های امنیتی، پلاگین Wordfence می باشد. در واقع این پلاگین نقش دفاعی در مقابل تهدیدات سایبری (cyber threats) دارد.

پلاگین Wordfence قابلیت های بسار خوبی را جهت حفاظت آنی و بی درنگ (real-time protection) در مقابل حملات شناخته شده، اسکنbackdoors های شناخته شده و نیز مسدود نمودن کلیه شبکه های مخرب (malicious network) را در صورت شناسایی آن ها، ارائه می دهد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Wordfence کلیک نمایید.
پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

9- پلاگین Wemahu

پلاگین امنیتی Wemahu، از دیگر پلاگین های قدرتمند وردپرس جهت شناسایی کدهای مخرب در فایل ها و قالب های سایت وردپرس می باشد.

با استفاده از پلاگین Wemahu شما قادر خواهید بود فایل هایی که تغییر یافته اند را مانیتور نموده و همچنین امکان زمان بندی سایت جهت اسکن با این پلاگین میسر می شود و نتایج اسکن برای ادمین سایت ایمیل خواهد شد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Wemahu کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

10- پلاگین 6Scan Security

پلاگین امنیتی دیگر 6Scan Securityمی باشد که امکانات متعددی نظیر اسکن سایت، بکاپ گیری اتوماتیک، فایروال های دینامیکی (dynamic firewall)، آنالیز زنده سایت و غیره را فراهم می کند.

برخلاف پلاگین های امنیتی دیگر، پلاگین 6Scan Security از الگوریتم های پیچیده ای جهت شناسایی و برطرف نمودن مشکلات امنیتی سایت استفاده می کند.

جهت دریافت پلاگین امنیتی 6Scan Security کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

11- پلاگین Centrora

پلاگین Centrora از دیگر پلاگین های امنیتی مشهور و قدرتمند سیستم مدیریت محتوا وردپرس می باشد. از مزایای این پلاگین این است که می تواند از حملات احتمالی و هک شدن سایت وردپرس جلوگیری نماید.

با استفاده از پلاگین Centrora امکان شناسایی و کشف کدهای مخرب مخفی شده، تزریق دیتابیس (SQL injection)، تهدیدات منیتی، اسپم ها و یا هر نوع آسیب پذیری دیگر فراهم می شود.

همچنین امکان ارسال هشدار های امنیتی به ادمین سایت توسط ایمیل را نیز دارا است و شامل ابزار های مفید دیگری نظیر آنتی اسپم ها (AntiSpam) و مدیریت IP (IP Management) نیز می باشد.

جهت دریافت پلاگین امنیتی Centrora Security کلیک نمایید.

پلاگین های امنیتی پرکاربرد در وردپرس

 

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of