تغییر مجوزهای دسترسی فایل

تغییر مجوزهای دسترسی فایل (File permissions – chmod)

1- پس از لاگین به کنترل پنل، در صفحه اصلی در قسمت Files ، روی گزینه File Manager کلیک نمایید.

تغییر مجوزهای دسترسی فایل (File permissions - chmod)

2- پنجره‌ای ظاهر می‌شود که می‌توانید از طریق آن دایرکتوری مورد نظر را انتخاب نمایید (به صورت پیش‌فرض گزینه‌ي Web Root انتخاب شده است.) جهت ورود به دایرکتوری مذکور بر روی دکمه‌ي Go کلیک نمایید. لازم به ذکر است پس از ورود به File Manager می‌توانید به راحتی بین دایرکتوری­ها تغییر مکان دهید.

نکته : در صورتی که تمایل داشته باشید فایل‌های مخفی (Hidden) موجود در فضای هاست نیز نمایش داده شوند چک باکسShow Hidden Files را تیک بزنید و اگر می‌خواهید در مراجعات بعدی این پنجره نمایش داده نشود و مستقیم به پوشه‌ی Web Root بروید می‌توانید تیک Skip this question را بزنید.

تغییر مجوزهای دسترسی فایل (File permissions - chmod)

3- در صفحه ی جاری می توانید فایل مورد نظر را به جهت تغییر مجوزهای سطح دسترسی انتخاب نموده تا گزینه های موجود در بالای صفحه فعال گردند. برروی گزینه Change Permissions کلیک نمایید.

تغییر مجوزهای دسترسی فایل (File permissions - chmod)

4- در پنجره ی لود شده می توانید با فعال نمودن تیک های هر قسمت مجوزهای سطح دسترسی فایل مربوطه را با توجه به نیاز خود تنظیم نموده و در انتها برروی دکمه Change Permissions کلیک نمایید.

نکته: با تغییر دادن سطوح دسترسی اعداد موجود در بخش permission تغییر خواهد کرد، و هر عدد نشان دهنده سطح خاصی از دسترسی می باشد، دسترسی پیش‌فرض 644 می باشد.

تغییر مجوزهای دسترسی فایل (File permissions - chmod)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x